با این 7 روش، برند خود را در ذهن مشتری جایگذاری کنید


seven tips for online branding

دیدگاه افراد نسبت به برند بسیار مهم و متناسب با درک افراد از هر برند می باشد. مهم تر از دیدگاه افراد نسبت به برند، نحوه ی ایجاد این دیدگاه و جایگذاری این مفهوم در ذهن مشتریان می باشد که این همان "برندسازی" ست. برندسازی، تعیین جایگاه در ذهن مشتریست. در کسب و کاری که به دنبال توسعه و گسترش باشد، برندسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که سهم سود و بازار کسب و کارتان را افزایش می دهد. موارد زیر می تواند به برندسازی موثرتر کمک کند:
 صراحت و قابلیت اعتماد شما: یک برند مناسب می تواند به شناخته شدن شما در بازار و بین رقبا کمک کند. وفاداری مشتریان و جایگاه برند شما در بازار، از طریق برندسازی مطلوب حاصل می شود. صراحت و قابلیت اطمینان، شرط برند شدن کسب و کار شماست. ماهیت و شناسایی شما به مشتریان، این صراحت را برایشان به وجود می آورد. با شناختی که از مشتریان خود دارید، برند خود را معرفی کنید. اگر مشتریان شما، طالب کالای لوکس و بی توجه به قیمت هستند، سعی کنید برند خود را گران قیمت نشان دهید. از علائق و سلایق مشتریان خود در جلوه ی برندتان استفاده کنید.
 برندسازی را از نزدیکان خود شروع کنید و به بیرون گسترش دهید. افراد به دلیل اطمینانی که به نزدیکان خود دارند، بیشتر به توصیه هایشان گوش می دهند تا تبلیغات رسمی؛ و این همان تبلیغ دهان به دهان است که موثرترین روش بازاریابی شناخته شده است. لذا باید سعی کنید مجموعه ای از مشتریان با وفا را داشته باشید که بتوانند با توصیه ی برند شما به نزدیکان خود، برایتان مشتریان جدیدی را به ارمغان بیاورند.
 کهن الگوی خود را تعیین کنید. کهن الگو (آرکتایپ الگو)، آن مدل، حرف، نمونه یا فردیست که سایرین از آن الگوبرداری کرده اند و یا سعی کرده اند شباهت زیادی به آن داشته باشند. به عنوان مثال اسطوره ها و افسانه های ایران، همیشه الگویی برای ما هستند. الگوهایی در قدرت، اخلاق، علم و امثالهم. سعی کنید برای خود یک آرکتایپ تعیین کنید. از این طریق هم سلیقه های خود را پیدا کرده و می توانید از آن ها برای تبلیغ برندتان استفاده کنید.
به هرآنچه مورد توجه مشتریانتان است، اهمیت دهید: در عصر اطلاعات هستیم و اخبار و اطلاعات در حوزه های مختلف پخش می شوند. هر مخاطب بنا به نوع و ماهیت خبر نسبت به آن عکس العمل و احساسی از خود بروز می دهد. برای آن که بتوانید در ذهن مشتریان جایگاه خوبی داشته باشید، بایداخبار خوبی از شما در رسانه ها شنیده شود و همچنین نسبت به اخبار مختلف، واکنش مناسب از خود نشان دهید. این، همدلی شمارا با مشتریانتان نشان می دهد. شما زمانی می توانید با مشتریانتان همدلی کنید، که آن ها را شناخته باشید و از عواطف و روحیه ی آن ها مطلع باشید.
 مشتریان خود را دریابید: این را بدانید که برنامه بازاریابی محتوا، از ملزومات کسب و کار شماست. زیرا ممکن است مشتریانتان را از دست دهید. مسلما تغییراتی را برای مشتریانتان به وجود آورده اید، به مشتریانتان یادآوری کنید که چه تغییراتی در سبک زندگیشان به وجود آورده اید. همانطور که می دانید کسب و کار شما یک شبه به برند تبدیل نمیشود. لذا به ممارست در این راه نیاز است.
نقاط قوت خود را پررنگ جلوه دهید: هر کسب و کاری به اقتضای شرایط و موقعیتی که دارد، دارای نقاط قوت و ضعفی است.اما نقاط ضعف دلیل بر ناتوانی نیستند همانطور که نقاط قوت دلیل بر پیروزی نیستند. تکیه ی شما بر نقاط قوتتان است که می تواند نقاط ضعف را پوشش دهد. با این روش می توانید جایگاه خوبی برای خودتان فراهم کنید. این فرایند ایجاد مزیت رقابتی است؛ چیزی که مختص به شما می باشد و شمارا متمایز از دیگران نشان میدهد. روابط عمومی خوب و اخبار رسمی می توانند طی این مسیر را برایتان تسهیل کند.
هر کسب و کاری نسبت به اجتماع، مسئول است: هرچه نسبت به احتماعی که در آن مشغول به فعالیت هستید، مسئولانه تر عمل کنید، محبوب تر خواهید بود. مسئولیت های اخلاقی و رفتاری، یا مسئولیت شما نسبت به محیط زیست و امثالهم به شما می کند تا سهم موثری در جایگذاری برندتان در ذهن مشتری دارد.


مهدیه   محسنی

هم بنیان گذار و مدیر کسب و کار دیجی موند

از حدودا ۳ سال گذشته، تمرکز کاری و یادگیری ام حول محور کارآفرینی، توسعه کسب و کارها و استارتاپ های آنلاین و مباحث دیجیتال مارکتینگ بوده و از اینکه دانش و تجربیات خودم را با دیگران به اشتراک بگذارم، لذت می برم. به موسیقی بین ‌المللی و مطالعه کتاب های تخصصی در حوزه کاری خودم، علاقه دارم و زمان فراغتم هم صرف همین موارد می‌کنم.

محبوب‌ترین ها

9 دلیل که نشان می‌دهد چرا کسی به محتوای شما توجه نمی‌کند
ده مهارت ضروری مدیر شبکه های اجتماعی در سال 2017 که به آن نیاز خواهد داشت- قسمت دوم
ده مهارت ضروری مدیر شبکه های اجتماعی در سال 2017 که به آن نیاز خواهد داشت- قسمت اول
رمز موفقیت 25 برند الهام بخش در بازاریابی اینستاگرامی– قسمت سوم
برای هر شبکه اجتماعی، پرسونای مناسب مخاطب را شناسایی کنید.

مطالب پیشنهادی

6 روش بازاریابی آنلاین مناسب برای هر نوع کسب و کاری
ایمیل مارکتینگ، یک گنج رو به فراموشی
5 گام بازاریابی محتوا برای استارتاپ‌ها
5 پیشنهاد بازاریابی محتوا برای آژانس‌های مسافرتی-قسمت اول
اسکرام چیست؟

" دیجی موند، به عنوان مشاور بازاریابی و برندینگ به ارائه مقالات آموزشی دیجیتال مارکتینگ و بررسی تبلیغات و کمپین های بازاریابی، فعالیت های موفق برندسازی و بازاریابی اینترنتی می پردازد.
با خیال راحت تمام فعالیت های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ خودتان را به ما بسپارید. این تعهد ماست."