ده برند موفقی که از با استراتژی بازاریابی اینستاگرام به موفقیت های شگفت انگیزی دست یافته اند


از بین شبکه های اجتماعی، اینستاگرام از مقبولیت خوبی برخوردار است؛به طوریکه مورد توجه کسب و کارها و برندهای بزرگ قرار گرفته است. اما بازاریابی در فضای اینستاگرام منوط به اجرای نکات و مواردی است که با مطالعه ی 10 برند موفق در این زمینه، به بررسی این فاکتورها می پردازیم . در این مسیر با دیجی موند همراه باشید.

زمان تاسیس و شروع به کار اینستاگرام، تصور اکثریت بر این بود که فقط جوانان به این شبکه جذب شوند؛ امّا نتایج تحقیق مرکز Pew بر این دلالت دارد که %26 از کاربراین این شبکه ی اجتماعی، بزرگسالان هستند و این شمار، روزافزون می باشد. همچنین کسب و کارهای بسیاری از اینستاگرام بهره میبرند. در دنیای امروزه، محتوای بصری، قسمت اعظم تشکیل دهنده ی استراتژی هرکسب و کار است. اینستاگرام در این مسیر یار خوبی برای صاحبان کسب و کار می باشد. در این مقاله سعی داریم 10 مورد از موفق ترین برندهایی که با استفاده از استراتژی اینستاگرام خود گام های شگفت انگیزی در برندینگ  کسب و کار خود در فضای آنلاین بردارند، به شما معرفی کنیم.

  • WeWork

ویورک ارائه دهنده ی فضای کار و خدمات و سرویس هایی است که مخاظبان بتوانند از محیط کاری و زندگی بهتری برخوردار شوند. تصور عام براین است که این صفحه از تصاویری از نمایشگاه، مکان های اداری یا فضاهای کاری و امثالهم تشکیل شده باشد. امّا WeWork از کلیشه پرهیز کرده است. ویورک با شعار "هرکاری را دوست دارید انجام دهید"، روی این موضوع مانور می دهد. ویورک مشتریانش را به اشتراک عکس های خود با دیگران تشویق می کند. هشتگ ویورک DogsOfWeWork# است و سعی بر این دارد فرهنگ سگ آزاری را از بین ببرد. در انتهای هر سال نیز، بهترین عکسها را انتخاب کرده و جایزه می دهد.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • National Geographic

انجمن نشنال جئوگرافیک  سازمانی غیر دولتی است  که در سال 1888 میلادی در ایالت متحده آمریکا تاسیس شد. این شرکت از بهترین نمونه های بازاریابی در سطح بین المللی میباشد. با انتخاب موضوع سفر، عکس هایی ازهمکاران این مجموعه از قطب شمال تا کوچکترین و دورافتاده ترین روستاها در سراسر جهان تحت پوشش می باشند. نشنال جئوگرافیک با بیش از 40 میلیون دنبال کننده، به عنوان یکی از قوی ترین برندهای جهان شناخته شده است.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Coca-Cola Argentina

کوکاکولا در رسانه های اجتماعی، حضوری فعال و پررنگ داشته و به دو فاکتور مهم در برندینگ توجه خاص کرده است: نخست اینکه مشتریان هدف خود را به خوبی شناسایی کرده است و خوب درک کرده است که مشتریانش دنبال چه چیزی هستند. ثانیا اینکه شخصیت برند خود را به مخاطبانش نزدیک می کند. کوکاکولا خوب می داند که مخاطبانش به دنبال لذت، سرگرمی و ورزش هستند. لذا ارجح دانسته است شادی و شوخ طبعی و رفتار دوستانه را به ارزش هایی که داشته، بیفزاید. برای درک بهتر روش کار کوکاکولا، به صفحه ی اینستاگرامش سری بزنید.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Frooti

برند فروتی نیز به صورتی خلاقانه از اینستاگرام بهره برده است. فروتی، بزرگترین برند نوشابه های میوه ای در هندوستان است که تصاویر خاص خود را به اشتراک میگذارد. تصاویر فروتی، در عین سادگی، جسورانه است. انتخاب تصاویر با هوش زیادی انجام می شود. به عنوان مثال، زمستان در بیابان یا انبه ای با سایه ای شبیه به یک بطری. پیشنهاد می شود صفحه ی اینستاگرام فروتی را با دقت و توجه بیشتری ببینید.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Frank Bod

برند Frank Bod، ارائه کننده ی محصولات مراقبت و زیبایی پوست در استرالیا است. محصولات فرانک بد با بیس قهوه ساخته می شوند. به تشابه این بیس در تمامی محصولاتش، سوژه ی تصاویر اینستاگرام این برند، اغلب با قهوه خال خالی شده اند. مخاطبان این برند می توانند تصاویر خود را با برچسب های خاصی در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. بنابراین تعامل با برند محبوب به حداکثر می رسد.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Lorna Jane

اگر برند شما یک شخص بود، شخصیت آن را چگونه توصیف میکردید؟ پاسخ این سوال را در صفحه ی اینستاگرام برند "لورناجین" ببینید. با یک نگاه اجمالی می توان دریافت که این برند کیست و در چه زمینه ای فعالیت میکند و چه هدفی دارد. عکس های صفحه ی این برند، اکثراً لباس و لوازم مخصوی بانوان است که به خوبی نشان داده شده است که مخاطبانشان، بانوان جوان و ورزشی هستند.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • No Your City

بکارگیری اینستاگرام در گردشگری: این برند با روش بیان داستان های جذاب مردم در سراسر جهان، به معرفی نمایشگاه های زرق و برق دار آن شهر ها میپردازد. هدف آن ها با جذابیت خاصی در تصاویر خیره کننده ای که به اشتراک میگذارند، نمایش داده می شود.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Asos

پیاده سازی ایده ی مد در اینستاگرام: ایسوس یک شرکت خرده فروشی در انگلیس است که تصاویر لباس و مدلهایش را به اشتراک میگذارد. وبلاگ نویسان بسیاری این صفحه را پشتیبانی میکنند که هرکدامشان حساب کاربری خاص خود با نام هایی همچون asos_megan  و asos_isabellea و ... دارند. اکانت های مختلف و متعدد سبب می شود تعداد مشتریان آن ها روز به روز بیشتر شود.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Califia Farms

کالیفیا فارمز، برندی در زمینه ی محصولات غذایی و آشامیدنی طبیعی با بهترین بسته بندی هاست. گیف ها و تصاویر منحصر به فرد این برند، آن هارا به یکی از بهترین ها تبدیل کرده است.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند

  • Headspace

مدیتیشن و اینستاگرام: همچون فروتی، جسارت این برند در بکارگیری رنگ های خاص و مقدار زیادی فضای معکوس، صفحه ی اینستاگرام جذابی را برای مخاطبانش فراهم کرده است. همچنین انتخاب خلاقانه و هوشمندانه ی پست ها، راهنمایی ها و ترفندهای تمرکز حواس و مدیتیشن، مورد توجه مخاطبان این برند بوده است.
برای نمونه به تصویر زیر دقت کنید. تصویر دوم از شما می خواهد به مدت 10 دقیقه به گوشی خود دست نزنید. امّا همانطور که می بینید با تناقض در اینکه برنامه ی اینستاگرام، یک برنامه ی تلفن همراه است و اینکه گوشی را کنار بگذارید، می خواهد به ما هشدار دهد که زمان زیادی را از تلفن همراه استفاده میکنیم.

10 برندی که ایده ی اینستاگرام فوق العاده را پیاده سازی کردند


شبکه اجتماعی بازاریابی شبکه اجتماعی راهبرد شبکه اجتماعی بازاریابی اینستاگرام اینستاگرام راهبرد دیجتال برندینگ دیجیتال برندینگ برندینگ دیجیتال برندهای موفق

zahra   esmaeilie

management

کارشناس مدیریت دولتی و کارشناسی ارشد eMBA با تحصیل در رشته ی eMBA، بیش از پیش به لزوم کسب و کارهای مجازی معتقد شدم و قدم به این عرصه گذاشتم. در حال حاضر با تیم "دیجی موند" همکاری میکنم و از اینکه در حال دانش افزایی در حوزه ی کسب و کار مجازی هستم، لذت میبرم. دوره ی کار فیزیکی گذشته و این ما فعالان این حوزه هستیم که باید این رو در جامعه رواج بدیم.

محبوب‌ترین ها

با ارزش ترین و گران ترین دکمه ی سایت آمازون به ارزش 300 میلیون دلار (مطالعه موردی)
معرفی استارتاپ شنوتو – مرجع پادکست های صوتی
معرفی استارتاپ اینفوگرام - مرکز تخصصی اینفوگرافیک
راز و رمزهای راه اندازی یک برنامه ایمیل مارکتینگ
ردبول ناشر قصه‌های انرژی‌زا

مطالب پیشنهادی

آناتومی یک پست موفق در اینستاگرام – قسمت اول
آناتومی یک پست موفق در اینستاگرام – قسمت دوم
آناتومی یک پست موفق در اینستاگرام – قسمت سوم
صفر تا صد اکانت اینستاگرام تان را تحلیل کنید(معرفی ابزارهای تحلیلی)- قسمت اول
مثل تیلور سوئیفت، روی برندینگ سرمایه گذاری کنید.

" دیجی موند، به عنوان مشاور بازاریابی و برندینگ به ارائه مقالات آموزشی دیجیتال مارکتینگ و بررسی تبلیغات و کمپین های بازاریابی، فعالیت های موفق برندسازی و بازاریابی اینترنتی می پردازد.
با خیال راحت تمام فعالیت های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ خودتان را به ما بسپارید. این تعهد ماست."