اسرار موفقیت برندها در شبکه های اجتماعی


پشت موفقیت هر برندی، برنامه استراتژیک موفق وجود دارد. در این بخش به  هفت مورد از اساسی ترین و ضروری ترین عوامل  موفقیت برندها در شبکه های اجتماعی می پردازیم. با دیجی موند همراه باشید.

شبکه های اجتماعی امروزه بسیار مورد استفاده مردم برای انتخاب اقلام مورد نظر خود قرار گرفته اند. برندها نیز از این طریق محصولات و خدمات خود را به مردم تبلیغ و معرفی می کنند. برای موفقیت و پیشرفت در فضاهای مجازی نیاز به رعایت برخی نکات، برنامه استراتژیک و توجه به جزئیات است. در این بخش 7 مورد از اساسی ترین و ضروری ترین نکات برای موفقیت برندها در شبکه های اجتماعی معرفی می کنیم.

  • به جای تبلیغات ، ارزش را ارائه دهید.

دلیل ارتباط مردم با شما در فضای مجازی علاقه به آنچه برای نخستین بار ارائه می دهید است. برنامه های فروش آینده شما و تخفیفاتی که ارائه می دهید ، یکی از مواردی است که آنها دنبال می کنند.بهتر است تنها با تبلیغ محصولات و خدمات خود معرفی نکنید.. به طور مثال  اگر گجت و اقلام دیجیتالی می فروشید ،می توانید مطالب روز دنیا و جدیدترین فناوری و اخبار مربوط به گجت ها را ارائه دهید و در راستای آن محصولات خود را معرفی کنید. به تبلیغات تکراری و کسل کننده طوری تبلیغ کنید که در ذهن ماندگار شوید و با ارائه ارزش ها به جای تبلیغات به روی جذب مخاطبان سرمایه گذاری کنید.

  • افراد با نفوذ ، اهرم شما هستند.

افرادی که در شبکه های اجتماعی بیشترین فالوئرها را دارند ، جز تاثیرگذارترین افراد به حساب می آیند. چهره هایی مانند تولید کنندگان محتوا ، چهره های مطرح سینما و تلویزیون و ورزش به عنوان یک سفیر می توانند تاثیر بسزایی بگذارند.

  • با اندکی هزینه،خود را در شبکه های اجتماعی به مخاطبان معرفی کنید.

رایگان بودن شبکه های مجازی به معنای موفقیت شما نیست. برای شناخته شدن و دیده شدن باید هزینه کرد. بهترین سرمایه گذاری، تبلیغات است. با پرداخت هزینه برای تبلیغات مخاطبان خود را پیدا کنید.  از طریق فضاهایی همچون فیس بوک تبلیغات خود را هوشمند و  جهت دار کنید.

  • مخاطبان خود را خسته نکنید.

برای اینکه در ذهن مشتری ثبت شوید باید تعداد به خصوصی پست اما  هدف مند و  مبتنی بر یک برنامه زمانی مدون و پایدار بگذارید تا دیده شوید. توجه کنید که پست های شما در صفحه، مرتبط با یکدیگر باشد تا مخاطب دلزده نشود.

  • پاسخگوی نظرات مخاطبان برندتان در شبکه های اجتماعی باشید

شبکه های اجتماعی رابطیست بین مخاطبین برند و شما. آنها به راختی می توانند نظرات خود را در مورد  محصول و خدمات شما بیان کنند. هر نظر خوب یا بد می تواند نگرشی متفاوت به محصول و خدمات شما بدهد. پس به هوش باشید و نظرات مخاطبان خود را بشنوید و پاسخ دهید. اگر کسی ناراضی بود به نظرات او رسیدگی کنید و به هیچ وجه آن را پاک نکنید و از کسانی که راضی بودند تشکر کنید. اگر نظر آنها نسبت به شما مثبت باشد تصویر برند شما قوی تر شکل می گیرد و برند شما از راه بازاریابی دهان به دهان گسترش می یابد.

  • قدرت در فضای مجازی در دست مشتریان است.با برنامه عمل کنید.

نظر بسیاری از صاحبان کسب و کار این است که فضای مجازی برای آن ها مناسب نیست. آن ها مدتی بدون برنامه و استراتژیک در این فضا فعالیت کرده و بدون آنالیز کردن فضا و تحقیق بدون هیچ ثمره ای و نتیجه ای فضای مجازی را ترک می کنند. صفحه خود را تحلیل کنید و تصادفی پست در آن نگذارید. توجه داشته باشید کدام یک از پستهای شما مورد توجه مخاطبان خود قرار گرفته است. از کدام پست ناراضی بوده اند. اینکه کدام محتوا لایک و کلیک بیشتری داشته را بررسی کنید و در آخر به واکنش مردم اهمیت دهید تا صفحه موفقیتی را داشته باشید.

  • روی یک شبکه متمرکز باشید

ممکن است در ابتدا به چند شبکه علاقمند باشید و منابع مالی و سرمایه خود را در راه تبلیغ در همه ی آنها صرف کنید.  ابتدا شبکه های مناسب با کسب و کارتان را شناسایی کنید و با برنامه و تمام قوا در آن شبکه اجتماعی مشغول به فعالیت شوید و پس آن برای توسعه فعالیت خود می توانید به شبکه های دیگر وارد شوید.

"با دیجی موند همراه باشید"


ایرج   ناصری

نویسنده دیجی موند

مدتی نیست که علاقه خود را به دنیای تبلیغات ، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ پیدا کردم و بخشی از تایم خودم را به مطالعه در زمینه برگزاری رویداد،تبلیغات و بازاریابی اختصاص می دهم.و از اینکه ایده و تجربیات خودم را به اشتراگ بگذارم لذت می برم.

محبوب‌ترین ها

معرفی استارتاپ شنوتو – مرجع پادکست های صوتی
معرفی استارتاپ اینفوگرام - مرکز تخصصی اینفوگرافیک
راز و رمزهای راه اندازی یک برنامه ایمیل مارکتینگ
با ارزش ترین و گران ترین دکمه ی سایت آمازون به ارزش 300 میلیون دلار (مطالعه موردی)
ردبول ناشر قصه‌های انرژی‌زا

مطالب پیشنهادی

بازاریابی به سبک استارباکس - قسمت اول
بازاریابی به سبک استارباکس - قسمت دوم

" دیجی موند، به عنوان مشاور بازاریابی و برندینگ به ارائه مقالات آموزشی دیجیتال مارکتینگ و بررسی تبلیغات و کمپین های بازاریابی، فعالیت های موفق برندسازی و بازاریابی اینترنتی می پردازد.
با خیال راحت تمام فعالیت های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ خودتان را به ما بسپارید. این تعهد ماست."