داستان نان ببری!!!! برند Sainsbury دارنده فروشگاه های زنجیره ای نان فانتزی (مطالعه موردی)


Tiger Bread Story !!!! Sainsbury's supermarket chain as experiencial marketing (Case Study)

داستان نان ببری!!!! یکی از موفق ترین داستان های مرتبط با  تجربه مشتری بین بازاریابان تجربی است. با دیجی موند همراه باشید تا بیشتر در مورد داستان های جالب بازاریابی تجربی بدانیم.

 داستان از این قراره که، در ماه می 2011،  دختر بچه 3.5 ساله ای، به اسم Lily Robinson نامه ای به تیم پشتیبانی مشتریان برند Sainsbury  دارنده فروشگاه های زنجیره ای نان فانتزی نوشت.

Tiger Bread Story !!!! Sainsbury's supermarket chain owner crumpets (Case Study)5

این دختربچه پیشنهاد داد نام یکی از محصولات شون رو تغییر بدن. Lily نوشته بود: چرا اسم این نان، نان ببری هست و به نظرم باید اسمش، نان زرافه  باشه چون طرح های روی نان شبیه دایره های توپی روی پوست زرافه ست.

Tiger Bread Story !!!! Sainsbury's supermarket chain owner crumpets (Case Study)2

تیم پشتیبانی مشتری این برند، تصمیم گرفت، یه پاسخ شگفت انگیز برای این دختربچه آماده کنه. آنها در پاسخ به سوال Lily، علت نام گذاری اسم این نان رو براش توضیح دادند و از طرفی، تصمیم گرفتند به سرعت یه کمپین نظرسنجی در مورد تغییر نام این محصول از نان ببری به نام زرافه ای در فیس بوک راه اندازی کنند.

Tiger Bread Story !!!! Sainsbury's supermarket chain owner crumpets (Case Study)3

  • نتیجه شگفت انگیز:

راه اندازی کمپین تغییر نام در فیس بوک، به دریافت بازخوردهای بسیار مثبتی در مورد این تغییر نام منجر شد. بعلاوه نامه Lily  در فضای مجازی وایرال و دست به دست شد و ذهنیت بسیار مثبتی از این برند در ذهن مردم ایجاد کرد. از آن به بعد اسم این نان، از نان ببری به نان زرافه ای تغییر کرد. بعلاوه، روی برچسب بسته بندی این نان هم یه متن تشکر از Lily  دیده میشه.

آنچه درس می گیریم:

  • ارتباط بین برندها و مخاطبین از طریق شبکه های اجتماعی بسیار پر رنگ تر شده و یکی از پلتفرم های نظرسنجی و درک نیازها و خواسته های مشتریان یک برند می تواند از طریق تعاملات بین برند و مشتریان در فضای مجازی باشد...... پس در فضای مجازی به خوبی به گوش باشید و به صدای مشتریان برندتان توجه کنید
  • واحدهای پشتیبانی و ارتباط با مشتریان به دلیل ارتباط مستقیم و بی واسطه، بهترین مکان برای گردآوری داده های مرتبط با نیازسنجی جامعه هدف برند محسوب میشوند. انتقادات و پیشنهادات مخاطبین یکی از دارایی های ارزشمند یک برند برای برنامه ریزی های راهبردی بلند مدت محسوب میشه، پس... غافل نشید.

Tiger Bread Story !!!! Sainsbury's supermarket chain owner crumpets (Case Study)


بازاریابی تجربی تجربه کاربری Sainsbury افزایش فروش

تیم محتوای   دیجی موند

هم بنیان گذار و مدیر کسب و کار دیجی موند

از حدودا ۳ سال گذشته، تمرکز کاری و یادگیری ما حول محور کارآفرینی، توسعه کسب و کارها و استارتاپ های آنلاین و مباحث دیجیتال مارکتینگ بوده و از اینکه دانش و تجربیات مان را با دیگران به اشتراک بگذاریم، لذت می بریم. با دیجی موند همراه باشید.

محبوب‌ترین ها

معرفی استارتاپ شنوتو – مرجع پادکست های صوتی
معرفی استارتاپ اینفوگرام - مرکز تخصصی اینفوگرافیک
راز و رمزهای راه اندازی یک برنامه ایمیل مارکتینگ
با ارزش ترین و گران ترین دکمه ی سایت آمازون به ارزش 300 میلیون دلار (مطالعه موردی)
ردبول ناشر قصه‌های انرژی‌زا

مطالب پیشنهادی

با این 7 روش، برند خود را در ذهن مشتری جایگذاری کنید
تجربه کاربری چیست و از کجا شروع کنیم؟
معرفی استارتاپ اینفوگرام - مرکز تخصصی اینفوگرافیک
ده برند موفقی که از با استراتژی بازاریابی اینستاگرام به موفقیت های شگفت انگیزی دست یافته اند
معرفی استارتاپ واقعیت افزوده پندار- ارائه دهنده راه کارهای واقعیت افزوده

" دیجی موند، به عنوان مشاور بازاریابی و برندینگ به ارائه مقالات آموزشی دیجیتال مارکتینگ و بررسی تبلیغات و کمپین های بازاریابی، فعالیت های موفق برندسازی و بازاریابی اینترنتی می پردازد.
با خیال راحت تمام فعالیت های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ خودتان را به ما بسپارید. این تعهد ماست."